13.7 - den druhý

8. srpna 2016 v 9:59 | Niki |  Roadtrip 2016 - Španělsko, Portugalsko (severní část)
Probouzíme se před 8. hodinou ráno, příjemně vyspalí. Nepříjemné ale je, že nás probouzí déšť, což se úplně nehodí naší potřebě přeskládat všechny věci z předních sedaček zase zpět do kufru. Nakonec to ale zvládneme. Velkým pomocníkem nám jsou naše bundy, které jsme vytáhli z kufrů.
Projíždíme městečko Dole, kde jsme kempovali přesně rok zpět. Akorát že to tu panovala vedra, nám teď prší a nějak asi ani nehodlá přestat. Kousek dál už pršelo jen občas, ale zase teplota klesla na 10 stupňů. Při přejíždění hor jsme vjeli do obrovských mračen, která na nás hodila asi 2 bazény vody během 15 minut. Ale aspoň se umylo auto...
Když jsme vyjeli z hor na naši oblíbenou neplacenou dálnici, která vede do Montpellieru, Beziers atd., zastavili jsme si na prvním odpočívadle na oběd. Bylo to krásné a klidné místo, kde nechyběly židličky se stoly. Uvařili jsme si tady oběd a byla by to idylka, kdyby nám jídlo hned nevystydlo kvůli celkem silnému větru.
Po několika hodinách cesty jsme se ocitli na jihovýchodě Francie a projížděli pobřeží, kde jsme se zdržovali hledáním vhodného místa na přespání tentokrát ne hodinu, ale dvě a půl, a najeli kvůli tomu 100 km navíc.. Nakonec jsme to zakempili na obrovském písčitokamenitém prostranství mezi pláží, na kterou nebylo vidět, a pouťovými atrakcemi, které se spustily akorát v době, kdy jsme se uložili ke spánku. Nemluvě o obrovském a chladném větru, který foukal po celou našeho "pobytu" na tomto místě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama