14.7 - den třetí

8. srpna 2016 v 10:07 | Niki |  Roadtrip 2016 - Španělsko, Portugalsko (severní část)
Třetí den bez sprchy už není úplně příjemná záležitost. Naštěstí je celou cestu zima, takže jsme se nestihli ani spotit. Naneštěstí je zima, takže původní plán jít se umýt do moře selhal kvůli větru a nízké teplotě. No nic, tak pojedeme do Španělska, tam bude teplo.
Jedeme klikatými silnicemi po útesech, kocháme se krásnými panoramaty. Zdenda se už těší, že navštíví poprvé v životě Španělsko a tak dupe na plyn trošku víc, než mám ráda já, takže se mi dělá už trochu šoufl, ale prý máme malou spotřebu nafty, tak to přece můžeme maličko zvýšit.
Nakonec dojedeme až k Golfo de Roses, kde se konečně vykoupeme na krásné písčité pláži, na které jsou i sprchy. Ale je pořád trochu zima, tak jdeme zase zpět do auta a pokračujeme v cestě. U konce Golfo de Roses nacházíme navečer zapadlé městečko s nádhernou pláží - a co víc, taky se super pláckem pod stromy asi 100 metrů od pláže, kde kolem nás občas prochází lidi do kempu. Moc se nám tu líbí, uvaříme si pozdní oběd - zavařené maso od mamky se zeleninou a rýží. Jdeme zpracovat pórek, který jsme si koupili den předtím a zabírá nám v chladícím boxu moc místa. Tenhle druh zeleniny zdá se poněkud nešťastný, protože se docela blbě myje, když spěcháte, a když máte velice omezené množství vody a pod vámi je jenom písek a trocha jehličí. Nakonec většina pórku "přežije", naházíme ho na pánev a už to jede. Po jídle jdeme na pláž, která je v podstatě zátokou. Nádhera! Akorát teda zase fouká chladný vítr. Jdeme se projít podél pláže a nakonec zajdeme i do městečka, kde je živá hudba a nebo taky nenápadný obchůdek s barely vína, které si můžete stočit do vlastní flašky. Neváháme a neseme si ve flašce Rajec litr a půl výborného bílého vína za 2,5 €. Máme z toho takovou radost, že si skočíme do auta pro chipsy (Zdenda pro klobásku a pro sýr) a jdeme s vínem nenápadně na lavičku k pláži. Tam nenápadně upíjíme (i když se to ve Španělsku nesmí) a zrovna tak nenápadných je většina lidí sedících na lavičkách kousek od nás. Je to ale super večer strávený na nádherným místě. Maličko nám ho znepříjemní vítr, který vytváří závěje písku, který nám lítá do auta i do očí. Zdenda před spaním výstižně prohlásí: "Chceš bejt ráno jako hračka z pískoviště? Tak pojď spát ven.."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama