16.7 - den pátý

8. srpna 2016 v 10:45 | Niki |  Roadtrip 2016 - Španělsko, Portugalsko (severní část)
Nejdříve jedeme do Parc Guell, jednoho z nejznámnějších výtvorů architekta Gaudího. Platí se zde nově za vstup 8 € a ještě ke všemu je zde omezený počet osob na vstup během každé půl hodiny. Rychle zaplatíme a jdeme dovnitř. Parkujeme skvěle - přímo u vstupu. Paní na pokladně nám totiž zjistila, že parkování na zelených pruzích jsou v sobotu zdarma. (Týden na to zjišťujeme, že to vůbec nebyla pravda...)
Poté jedeme do centra města s tím, že si zaplatíme hlídané parkoviště a projdeme památky. Ocitáme se ale poblíž Sagrady Familie a co čert nechtěl, vidíme volné místo na parkování. Parkujeme ve vedlejší ulici od Sagrady Familie. Za půl hodiny jsme hotoví, jedeme dál. Nacházíme parkoviště u Plaza Catalunya, což je hned u barcelonského "Václaváku" La Rambla. Procházíme se Ramblou, Zdenda mi dokonce "povolí" zalézt do krámku s italskou módou, kde mají všechno za 12€, protože momentálně jsou v celém Španělsku letní slevy. Pořídím dva kousky oblečení, jsem nadšena, jdeme dál. Dojdeme k přístavu, Zdendovi ukážu, kde co je a jdeme zpět. Cestou se na hodinku stavíme na obědě o 3 chodech za 13€. Zdenda konečně okusí sépii, dáme si pravé španělské minikafíčko a jdeme lehce přepapaní dál. Při cestě z města se stavíme ještě u Montjuicu, zaparkujeme pod arénou, která je předělaná na obchodní centrum a jdeme vstříc památkám. Potom, co ujdeme asi kilometr a vyjedeme nahoru 3 eskalátory k muzeu umění se nám naskytne krásný výhled na město. Zdenda bere poprvé sám od sebe foťák do ruky a fotí jak o život. Cestou k parkovišti se ještě zastavíme v obchoďáku, kdyby tam náhodou na nás čekaly nějaké pěkné kousky oblečení (nápad Zdendy, určitě ne můj!). Na mě tu nic nečeká, ale Zdenda zavelí, že by to ještě chtělo zajít tamhle do naprostoúžasnéhoaletakydostdrahého obchodu Desigual. Nevěřím vlastním uším a následuju Zdendu. Z obchodu nakonec odchází Zdenda s taškou v ruce. Ne že by byl gentleman a nesl mi tašku, on ale nese svou tašku se svou novou krásnou košilí! Neuvěřitelné. Teď už můžeme jet s klidným srdcem pryč z Barcelony.
Po cca 50 km po pobřeží nacházíme opuštěné parkoviště, kde parkujeme pod stromy jako bychom byli v kempu. Pláž máme cca 200 m pod "kempem".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama