19.7 - den osmý

8. srpna 2016 v 11:05 | Niki |  Roadtrip 2016 - Španělsko, Portugalsko (severní část)
Jsme domluveni s Farah a Tibem, že k nim přijedeme navečer. Protože jsme v Madridu za 45 minut od snídaně, jedeme si nejdříve prohlédnout malebné městečko Toledo ležící jižně od Madridu. Jsem tu počtvté, ale pořád jsem schopna se v tomto několikastyuličkovém městečku ztratit. Zdenda je městečkem unešen. Maličké uličky nás zavádí do různých koutů. Jediné, co dojem trochu kazí je vedro. 40°C je na procházení je už opravdu hodně. My to však vydržíme cca 3 hodiny, vidíme snad úplně všechno - včetně zapadlého obchůdku s oblečením, které se nachází nad ruinami z dob Krista, jež jsou vidět skrz sklo v podlaze. Úchvatné. A je tu i klimatizace. Ještě úchvatnější.
Když odjíždíme z Toleda, je 15.00 a my už máme opravdu hlad. Hledáme tedy stín a plácek, kde bychom si mohli uvařit oběd. Protože je ale střed Španělska dosti vyprahlý a s minimem stromů, nenacházíme nic, než smradlavé parkoviště poblíž obchoďáku, kde se všichni navzájem hádají. My ale máme opravdu hlad, takže se nedá nic dělat...
V 18.00 přijíždíme do Madridu, v 18.20 parkujeme v ulici Calle de Juan Bravo, kde se nachází byt Farah a Tiba. Všímáme si ale ošklivé cedule, která povoluje parkování zde jen 5 minut. Musíme tedy jet jinam. Protože se byt nachází 15 minut chůze od centra Madridu, je docela oříšek najít prázdné místo k parkování. To, že se platí, je už víceméně samozřejmost. Nakonec se nám podaří zaparkovat na zelené zóně, kde se ale smí parkovat max. 2 hodiny. Od 21.00 do 9.00 je parkování však zadarmo a auto tu může zůstat celou noc. Ve Španělsku totiž lidé chodí do práce běžně na 10.00 a přichází kolem 20.00. Protože jsme Češi šetřiví, čekáme do 19.00, vhodíme do automatu mince, dostaneme lísteček a už si to štrádujeme do bytu, který je jen 2 bloky od nás. Farah a Tibo mají nádherný apartmán, který dřív býval částí hotelu, takže při výhledu z okna vidíme bazén, který patří k domu. Moderní nábytek i stěny bytu jsou bílé barvy. Původně jsme si mysleli, že budeme spát na gauči, ale nakonec se ukáže, že Tibo a Farah mají pro nás přichystaný pokoj s 2 překvapivě i dlouhými postelemi. Jako díky předáme hostitelům flašku hruškovice, fernetu a vína. Hostitelé nám při pohledu na flašky sdělují, že druhý den vstávají brzy do práce. Ptáme se tedy, v kolik vstávají. Tibo v 6.30, Farah v 8.45... A v kolik chodí spát? Prý brzo. Tibo už kolem 1.00 a Farah až kolem 2.30... Ok. Pomalu otevíráme flašky. Obvykle zamlklý Tibo Zdendovi začne po chvíli vyprávět příběhy a nakonec jsou z kluků nejlepší kamarádi. Mám alespoň čas konečně pokecat s Farah. V nejlepším se ale má přestat, v 1.00 jdeme tedy všichni spát.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama