Den šestnáctý (Ronda)

8. srpna 2017 v 18:23 | Niki |  Roadtrip 2017 - Španělsko, Portugalsko (jižní část)
V Rondě jsme si zašli na snídani, která se ve Španělsku pohybuje od 1,5 do 4€ v závislosti na porci bagetky (celá nebo půlka) a na tom, co si na ni objednáte (šunka, máslo, marmeláda, rajčata, olivový olej, sýr…). K tomu je samozřejmostí kafe a vymačkaná šťáva z pomeranče do 2 dcl.
Po snídani jsme si prošli městečko, které je známé svým mostem Puente Nuevo a výhledem z něho na vesnici, která stojí na obrovské skále. Most spojuje staré a nové město a vede přes obří kaňon.
Odpoledne jsme pokračovali směrem na Granadu, kam jsme k večeru nakonec i dojeli. Granada je známá především pro Alhambru (obří palác z doby, kdy Španělsko okupovali Arabové). Protože je ale zájmem mnoha turistů, je zde omezený počet lidí, kteří sem denně mohou vstoupit, a my jsme si lístky už koupit samozřejmě nemohli, protože bylo vyprodáno na 2 dny dopředu. Granadu jsme při hledani místa na přespání projeli skrz na skrz. Abych byla upřímná, vůbec se nám tohle město nelíbilo. Je totiž oblíbenou destinací nejen turistů, ale i různých vágusů a bezdomovců. Místo na přespání jsme našli asi 6 km od Granady ve vesničce, která na rozdíl od ostatních kolem nebyla cikánskou čtvrtí. Zato to v ní divně nakysle smrdělo. Podobně jako lihovar v Dobrovici. Už jsme byli ale opravdu unavení, tak jsme tu zůstali do rána. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama