Den sedmadvacátý

7. srpna 2018 v 14:15 | Niki |  Roadtrip 2017 - Španělsko, Portugalsko (jižní část)
Z Calafellu jsme vyrazili hned po snídani, protože opalovat by se stejně nedalo vzhledem k mračnům, která přišla. Cestou na sever jsme se stavili v městečku Tibidabo, které se nachází na kopci s výhledem na celou Barcelonu a je zajímavé pro obrovský zdobený kostel, který je z Barcelony dobře vidět. Bylo ale zataženo a poprchávalo, takže výhled na město byl nic moc. Navíc tu mají poněkud přemnožené pouťové atrakce, které často i brání ve výhledu.
Pokračovali jsme na další bod, který jsme plánovali navštívit (hlavně Zdenda), a to na Circuit de Catalunya - závodní trať, kde se pravidelně konají závody nejen Formule 1. Samozřejmě jsme přes plot nic moc neviděli, tak jsme jeli dál. Hned jak jsme vjeli na silnici, minuli jsme starší americké auto, polepené samolepkami, které stálo v protisměru a blokovalo provoz. Minuli jsme ho celkem rychle, ale stihla jsem zahlédnout řidiče. Jen jsem vyhrkla "To byl Clarkson!!". (Jeremy Clarkson je hlavní postavou našeho oblíbeného britského motoristického/komického pořadu Top Gear, teď Grand Tour) Zdenda co nejdřív otočil auto a spěchal zpět na místo, kde Clarkson stál. Samozřejmě že už byl pryč, tak jsme ještě dobrou půlhodinku jezdili kolem Circuit de C. a snažili se Clarksona spatřit. Nezadařilo se. Začali jsme mít podezření, že jsem špatně viděla. Ale pak Zdenda na Clarksonově Twitteru zjistil, že je momentálně na dovolené na Mallorce, takže není nemožné, aby se vyskytnul u jedné z nejslavnějších závodních tratí světa, která je od Mallorcy co by kamenem dohodil a kterou navštěvují často v rámci svého pořadu.
Potom jsme v dešti zamířili do outlet obchodů, které tvoří takovou menší vesnici. Jmenuje se La Vila Roca a prodávají tu snad všechny známé luxusní značky - nejen oblečení. Já jsem si nekoupila nic. Jeansy za 200€ nebo kabelka za 300€ ve slevě jsou pro mě trochu drahé. :-) Zdenda ale pořídil žabky jen za 10€.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama